Wideokonferencje na bazie rozwiązań Avaya SCOPIA, Equinox, Meetings, wcześniej Radvision SCOPIA

avaya logo Rozwiązania wideokonferencyjne firmy Avaya obejmują pracujące w jakości HD720p i Full HD 1080p terminale personalne i grupowe, wielomonitorowe systemy telepresence, software’owe terminale dla komputerów PC, Mac oraz urządzeń mobilnych  z systemami Apple iOS (iPhone, iPad), Google Android. Centralnym obszarem oferowanych rozwiązań jest infrastruktura wideokonferencyjna, na którą składają się zaawansowane i skalowalne serwery wideokonferencyjne (Scopia Elite), system zarządzania (iView), gatekeeper’y (ECS), urządzenia brzegowe (Scopia PathFinder) oraz gateway’e IP/ISDN (Scopia Gateway), IP/3G (Scopia 3G Video Gateway) oraz Microsoft Lync/H.323 (SCOPIA Video Gateway for Microsoft Lync). Systemy wideokonferencyjne Avaya łączą w sobie obsługę najwyższej jakości obrazu (FullHD 1080p),najnowszego standardu kompresji wideo H.264 SVC, H.265 oraz nowatorskiej technologii prognozowania zachowania sieci NetSense, dzięki którym transmisja wideo – co szczególnie ważne dla połączeń realizowanych poprzez Internet – zachowuje wysoką jakość nawet przy znacznej utracie pakietów.

Wideokonferencje na bazie rozwiązań Cisco

Cisco jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych wykorzystujących protokół IP. Najważniejsze obszary aktywności Cisco to routing i switching oraz zaawansowane technologie, takie jak: komunikacja IP, bezpieczeństwo sieciowe, bezprzewodowe sieci LAN, sieci SAN, sieci domowe, zintegrowana komunikacja (Unified Communications), systemy wideokonferencyjne (telepresence) oraz usługi sieciowe. INFOSFERA Sp. z o.o. jest partnerem firmy Cisco i specjalizuje się rozwiązaniach wideokonferencyjnych i telepresence, co potwierdza certyfikat Telepresence  Video Advanced Technology Partner (TV ATP) przyznany naszej firmie w pierwszych miesiącach po wprowadzeniu tej specjalizacji przez Cisco. Oferta firmy Cisco w zakresie rozwiązań wideokonferencyjnych została poszerzona w ostatnim czasie o produkty firmy TANDBERG i Codian (obie firmy należą obecnie do Cisco). Infosfera współpracę z TANDBERG ’iem i Codian’em rozpoczęła przed wielu laty i posiada duże doświadczenie w zakresie rozwiązań tych producentów.

TANDBERG Produkty TANDBERG  tworzą kompleksowe rozwiązanie wideokonferencyjne, na które składają się zarówno zaawansowane terminale pracujące w jakości Full HD 1080p, jak i elementy infrastruktury  wideokonferencyjnej. Na ofertę terminali składa się oprogramowanie wideokonferencyjne na komputery PC i Mac (Movi), terminale personalne (E20, EX60, EX90), terminale grupowe (seria Profile), kodeki wideokonferencyjne przeznaczone do integracji z rozwiązaniami audio i wideo firm trzecich (C20, C40, C60, C90) oraz jedno- i dwu-monitorowe systemy telepresence (T1, T3) . Natomiast najważniejsze składniki infrastruktury to oprogramowanie do zarządzania (TMS), gatekeeper’y H.323, SIP registrar’y (VCS Control), urządzenia brzegowe (VCS Expressway) czy serwery archiwizacji i streamingu (TCS). INFOSFERA Sp. z o.o. już w 2008 roku uzyskała tytuł Premier Partner firmy TANDBERG.

Codian Produkty z linii Codian to pełna gama zaawansowanych serwerów (MCU) oraz gateway’ów wideokonferencyjnych dla sieci IP i ISDN. Do rodziny produktów Codian należy także urządzenie Telepresence Server umożliwiające zestawianie połączeń wideo pomiędzy tradycyjnymi jednomonitorowymi systemami wideokonferencyjnymi a wielomonitorowymi systemami telepresence. Od 2006 roku INFOSFERA Sp. z o.o. jest jednym autoryzowanym partnerem firmy Codian na terenie Polski. 

Wideokonferencje na bazie rozwiązań Radvision SCOPIA, obecnie Avaya SCOPIA

W dniu 05 czerwca 2012 czołowy dostawca systemów wideokonferencyjnych, TelePresence i Unified Communications, firma Radvision Ltd.. ogłosiła, że zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią z 14 marca 2012, pomyślnie zakończyła sprzedaż całości swoich udziałów na rzecz Avaya Inc. Sprzedaż nastąpiła w oparciu o porozumienie o przejęciu, zaakceptowane przez udziałowców RadvisionLtd. w dniu 30 kwietnia 2012. W ramach tego porozumienia, firma Radvision stała się podmiotem zależnym koncernu Avaya, będącym w całości jego własnością. Avaya zachowuje osobną podmiotowość i własny program partnerski Avaya Eye2Eye.

Wideokonferencje na bazie rozwiązań Ceelab (OEM SONY)

Firma CeeLab jest europejskim producent systemów wideokonferencyjnych, bazującym na  sprawdzonych i uznanych na świecie rozwiązaniach wideokonferencyjnych Full HD firmy SONY. Dzięki umowie licencyjnej OEM, wszystkie produkty wideokonferencyjne High Definition firmy SONY są dostępne na rynku europejskim pod marką CeeLab.INFOSFERA Sp. z o.o. jest bezposrednim i autoryzwoanym partnerem firmy Ceelab na terenie Polski.

Audiokonferencje na bazie rozwiązań ClearOne

Firma ClearOne Communications produkuje zaawansowane rozwiązania audiokonferencyjne, systemy nagłośnienia i kancelacji echa. INFOSFERA jest bezpośrednim partnerem firmy ClearOne Communications w zakresie rozwiązań audiokonferencyjnych i systemów nagłośnienia.

Wideokonferencje w chmurze StarLeaf

Starleaf-LogoStarleaf Ltd (UK) to angileski producent infrastruktury wideokonferencyjnej oraz portalu dostępowego, stanowiących platformę usług wideokonferencyjnych świadczonych przez Starleaf na terenie całego globu. StarLeaf jest także producentem wideoterminali Starleaf, umożliwiających dostęp do wszystkich usług oferowanych w ramach chmury wideokonferencyjnej Starleaf Call. Starleaf Call to globalna infrastruktura realizacji połączeń wideokonferencyjnych zarządzana i utrzymywana przez Starleaf, zrealizowana w modelu chmury obliczeniowej i dostępna w publicznym Internecie na rzecz abonentów, gości i wideoterminali standardowych H.323 i SIP. Chmura wideokonferencyjna  Starleaf składa się zwzajemnie redundantnych centrów danych zlokalizowanych w kilkunastu miejscach na świecie, o szerokim dostępie do Internetu, co umożliwia realizację połączeń wideokonferencyjnych z dowolnego miejsca na globie.

Wideokonferencje na bazie rozwiązań SONY

Firma SONY tworzy zaawansowane wideoterminale przenośne i stacjonarne dla sieci IP i ISDN z funkcjonalnością serwerów wideokonferencyjnych. INFOSFERA Sp. z o. o. jest bezpośrednim i rekomendowanym partnerem firmy SONY Broadcast and Professional w zakresie rozwiązań wideokonferencyjnych i obecnie świadczy  profesjonalny serwis dla wszystkich rozwiązań wideokonferencyjnych firmy SONY.

Konferencje danych na bazie rozwiązań Ezenia

Firma Ezenia! jest producentem zaawansowanego oprogramowania do pracy grupowej InfoWorkSpace. W ramach swojej ofert INFOSFERA prowadzi wspracie techniczne i serwisowe dla serwerów wideokonferencyjnych firmy Ezenia! linii Series 2000 i Encounter 3000.

Nasze kompetencje i autoryzacje w zakresie wideokonferencji:

 

paszc

Nasze wybrane wdrożenia systemów do wideokonferencji m.in.: