Wideoterminal grupowy Avaya SCOPIA XT1200

Wideoterminal Avaya SCOPIA XT1200 to uniwersalny system wideokonferencyjny dla dowolnej wielkości pomieszczeń. W ramach niewielkiego urządzenia projektanci systemu zapewnili obsługę najwyższych dostępnych na rynku parametrów przekazu wideo i audio, unikalną funkcjonalność oraz bogate możliwości rozbudowy.

Wideoterminal Avaya XT 1200

Do systemu Avaya Scopia XT1200 można podłączyć jednocześnie dwie kamery Sony EVI-HD7V,sterowane z poziomu pilota terminala i przekazujące obraz zamiennie lub równocześnie.

Avaya SCOPIA XT1200 jest wideoterminalem grupowym, przeznaczonym do obsługi grup uczestników korzystających z małych i średnich pomieszczeń konferencyjnych. Podstawowa konfiguracja terminala posiada kamerę obrotową Full HD ze zbliżeniem optycznym oraz zewnętrzny, nastołowy mikrofon konferencyjny zapewniający zebranie dźwięku w grupie do 10 uczestników. Istnieje możliwość kaskadowego podłączenia dodatkowego mikrofonu lub zastosowania zewnętrznego systemu mikrofonowego. Wideoterminal dysponuje możliwością realizacji połączeń IP z wideo Full HD zarówno w strumieniu głównym, zawierającym widok z kamery jak i w dodatkowym, wykorzystywanym typowo do przekazu obrazu prezentacji z komputera lub innego podłączonego źródła wideo. Avaya SCOPIA XT1200 jest wyposażony w doskonałą kamerę wideokonferencyjną Full HD firmy Sony, dysponującą możliwością transmisji obrazu High Definition z odświeżaniem 60 klatek/s. Model ten dysponuję szerokimi możliwościami rozbudowy, między innymi o funkcjonalność połączeń poprzez ISDN oraz o realizację połączeń wielopunktowych dla nawet 9 lokalizacji High Definition. Jest to obecnie najbardziej pojemny zasób połączeń wielopunktowych dostępny w wideoterminalach.

  

XT1000Telepresence
 
Wideokonferencja z wykorzystaniem wideoterminala Avaya SCOPIA XT1000
 

Wideokonferencje z najwyższą jakością przekazu w dwóch strumieniach wideo

Wszystkie współczesne systemy wideokonferencyjne oferują możliwość dwustrumieniowej transmisji wideo tj. jednoczesnego przekazu ruchomego obrazu z dwóch niezależnych źródeł. Podczas gdy w pierwszym strumieniu zazwyczaj przekazywany jest płynny obraz z kamery filmującej salę, drugi strumień typowo przeznaczony jest do równoległego przekazu obrazu prezentacji komputerowej. System Avaya Scopia XT1200 posiada możliwość transmisji obrazu w formacie Full HD 1080p30 (1920x1080) odświeżanego w sposób płynny z szybkością 30 klatek/s w obu strumieniach wideo. Daje to możliwość jednoczesnej obsługi dwóch kamer Full HD filmujących dużą salę konferencyjną lub aulę z zachowaniem pełnej płynności dla obu filmowanych kadrów. Pozwala to również na odtwarzanie (równolegle z widokiem z sali) filmu Full HD z podłączonego komputera. Podstawowy strumień wideo umożliwia także przekaz wideo w formacie HD720p60 (z jakością HD720p i odświeżaniem obrazu z szybkością 60 klatek/s). Dodatkowy strumień wideo ma możliwość transmisji obrazu z maksymalną rozdzielczością WUXGA (1920x1200 pikseli), również z płynnością 30 klatek/s. Są to parametry przekazu wideo dostępne w wielokrotnie droższych systemach wideokonferencyjnych najwyższej klasy.

.

 

SCOPIA XT CONTROL

Wygodna alternatywa dla pilota IR - bezprzewodowe sterowanie wideoterminalem Avaya SCOPIA XT1000 z Apple iPad

Wideokonferencje z najwyższą jakością przekazu audio

Avaya SCOPIA serii XT1200 to pierwszy na świecie wideoterminal grupowy HD obsługujący najnowszy, międzynarodowy protokół kodowania audio ITU-T G.719, oferującym doskonały dźwięk z pasmem przenoszenia 20kHz i pełne brzmienie zarówno w zakresie tonów niskich, charakterystycznych dla mowy ludzkiej jak i w pasmach wysokich, oddających kontekst akustyczny sali. Dodatkowo, system Avaya SCOPIA XT1200 obsługuje protokoły kodowania szerokopasmowego dźwięku dostępne u innych producentów systemów do wideokonferencji: najpopularniejszy protokół MPEG-4 AAC w implementacji LD obecnej w produktach Tandberg lub Sony oraz G.722.1 Annex C (lub Siren14) oferowany w produktach Polycom. Dzięki temu Avaya Scopia XT1200 zachowuje interoperacyjność z konkurencyjnymi terminalami w zakresie dźwięku z wysokim pasmem przenoszenia do 14kHz, dwukrotnie wyższym niż oferuje dotychczas dostępny poziom kompatybilności między producentami.

Wideoterminale Avaya SCOPIA XT1200 są standardowo wyposażone w unikalny, dookolny mikrofon z trzema elementami aktywnymi, pracujący w technologii skupionej wiązki. Technologia ta umożliwia formowanie strumieni wzmocnienia czułości na kierunkach, z których dobiega dźwięk. Pozwala to na zebranie dźwięku z większych odległości i jednoczesne pominięcie szumu otoczenia. Do podstawowej konfiguracji z jednym mikrofonem Avaya MicPod można kaskadowo podłączyć kolejny, uzyskując możliwość obsługi nawet dużych sal i pomieszczeń konferencyjnych, bez potrzeby korzystania z zewnętrznych systemów mikrofonowych.

radvision-xt1200-mic-pad

Technologia skupionej wiązki wbudowana w mikrofony Avaya umożliwia jednoczesną, kierunkową obsługę oddalonych uczestników z pomijaniem szumu tła akustycznego

Wideokonferencje zewnętrzne z wykorzystaniem unikalnej funkcji Video Firewall

Wideoterminale Avaya SCOPIA XT1200 dysponują opcjonalną możliwością rozbudowy o funkcjonalność Video Firewall, umożliwiającą realizację połączeń z wykorzystaniem dwóch wzajemnie nie-routowalnych portów Ethernet, z różnymi dostępami sieciowymi. Pomiędzy portami nie dochodzi do ruchu pakietów, co oznacza, że każdy wideoterminal Avaya zlokalizowany w sieci korporacyjnej może być jednocześnie bezpiecznie podłączony do sieci Internet i umożliwiać połączenia ze stronami spoza organizacji. W przypadku połączeń wielopunktowych realizowanych na bazie serwera wbudowanego w wideoterminal, strony z sieci wewnętrznej i zewnętrznej mogą być jednocześnie obsługiwane również z wykorzystaniem Video Firewall.

SCOPIA FW TRAVERSAL

Konferencja wielopunktowa stron zlokalizowanych w różnych sieciach IP realizowana z wykorzystaniem funkcjonalności Video Firewall wbudowanej w wideoterminal Avaya SCOPIA XT1200

Wideokonferencje wielopunktowe z 9 lokalizacjami (wbudowane MCU 1+8)

Terminale Avaya SCOPIA serii XT1200 dysponują największą dostępną obecnie na rynku pojemnością połączeń wielopunktowych. Funkcja serwera wideokonferencyjnego wbudowana w terminal Scopia XT1200 umożliwia jednoczesną komunikację aż 9 lokalizacji połączonych z jakością wideo High Definition – HD720p i odświeżaniem obrazu do 30 klatek/s. Zobrazowanie stron konferencji może odbywać się w trybie ze stałą obecnością wszystkich uczestników tzw. Continuous Presence, z podziałem ekranu na części (dostępnych jest aż 13 aranżacji). Możliwe jest również zobrazowanie z pełnoekranowym widokiem stron połączenia,  przełączanym głosowo (tzw. Voice Activated Switching).

Wideoterminal Avaya XT 1200 MCU Transcoding

 

Funkcja transkodowania dostępna w ramach połączeń wielopunktowych realizowanych na wideoterminalu centralnym Avaya SCOPIA XT1200 umożliwia jednoczesną obsługę stron łączących się z różnymi prędkościami i parametrami audio i wideo

Wideoterminal Avaya SCOPIA XT1200 może być wyposażony w funkcję serwera wideokonferencyjnego na zasadzie licencyjnej rozbudowy. Dostępne są licencje z obsługą do 4 lokalizacji jednocześnie (lokalna plus do trzech zdalnych) oraz do 9 lokalizacji (lokalna plus do 8 zdalnych). Istnieje możliwość przejścia z konfiguracji 4-punktowej do 9-punktowej, również wykupując odpowiednią licencję. Łączne moce obliczeniowe terminala Avaya umożliwiają połączenia wielopunktowe realizowane w paśmie do 12Mb/s, dzielonym pomiędzy liczbę podłączonych stron wideo. Dzięki temu możliwa jest komunikacja np. 6 stron High Definition z szybkością 2Mb/s lub 9 stron HD z szybkością 1.3Mb/s dla każdej ze zdalnych lokalizacji !

Wideoterminal Avaya XT 1200 MCU Layouts

Wybrane aranżacje zobrazowania stron połączenia wielopunktowego realizowanego na terminalach Avaya SCOPIA XT1200 w trybie Continuous Presence

Dodatkowo, wideoterminale Avaya SCOPIA XT1200 z wbudowanym serwerem wideokonferencji wielopunktowych można uzupełnić o unikalną funkcjonalność połączeń audio-wideo-dane z dowolnie zlokalizowanymi stanowiskami komputerowy

Wideokonferencje z użytkownikami PC, Mac, iPhone, iPad, Android

Funkcjonalność Avaya SCOPIA SMB, przeznaczona jest do wykorzystania przez małe i średnie przedsiębiorstwa lub instytucje, które potrzebują możliwości bezproblemowej komunikacji wideokonferencyjnej pomiędzy salą wyposażoną w terminal grupowy Avaya SCOPIA XT1200 a dowolnym komputerem ukrytym za dowolną ilością zapór sieciowych Firewall, np. wykorzystywanym w domu, w podróży lub w biurze kontrahenta, w zupełnie innej sieci. W przypadku korzystania z terminala Avaya z wbudowanym serwerem dla 4 stron, opcjonalna funkcja SCOPIA SMB umożliwia jednoczesną komunikację z trzema zdalnymi, dowolnie zlokalizowanymi sieciowo i geograficznie stanowiskami PC. Dla konfiguracji terminala wyposażonego we wbudowany serwer wideokonferencyjny dla 9 stron, dostępne są jednoczesne połączenia wielopunktowe z 7 komputerami. Korzystanie z funkcjonalności SCOPIA SMB wymaga zastosowania w sieci firmowej niedrogiego serwera PC z oprogramowaniem Windows Server, który będzie służył jako administrator połączeń realizowanym z zaawansowanym tunelowaniem poprzez zapory sieciowe, tzw. SCOPIA Desktop Server. Funkcjonalność SCOPIA SMB działa na zasadzie usługi internetowej, z centralnym logowaniem użytkowników. Zdalne komputery nie muszą być wyposażone w nic poza przeglądarką www, kamerą i zestawem mikrofon + słuchawki. Przed pierwszym połączeniem komputer zalogowany do SCOPIA Desktop Server pobierze odpowiednie oprogramowanie, które zamieni komputer w wideoterminal z możliwością połączeń realizowanych z wideo HD oraz równoległą transmisją widoku prezentacji. Cały proces odbędzie się automatycznie; od użytkownika SCOPIA Desktop nie są wymagane jakiekolwiek uprawnienia i umiejętności administracyjne, wystarczy podstawowa znajomość obsługi komputera oraz przeglądania Internetu.

SCOPIA SMB MCU

Avaya SCOPIA XT1009 SMB – rozwiązanie umożliwiające jednoczesną komunikację audio-wideo-dane z poziomu sali konferencyjnej i siedmiu dowolnie zlokalizowanych komputerów

Funkcjonalność SCOPIA SMB zamienia salę konferencyjną z wideoterminalem Avaya w pomieszczenie wirtualne, w którym mogą jednocześnie spotykać się i obradować uczestnicy fizycznie przebywający na sali oraz łączący się z dowolnego innego miejsca. Jest to najbardziej dostępne cenowo, pojemne rozwiązanie do zdalnej komunikacji, wykorzystywane w organizowaniu szkoleń, narad i spotkań dla grup uczestników rozproszonych geograficznie. Jest to również narzędzie komunikacji ze stronami spoza organizacji, stosowane w ramach obsługi klienta lub współpracy z kontrahentami. Typowy adres, na którym logują się zdalni uczestnicy SCOPIA Desktop to www.sdx.(domena firmy).pl. Możliwość połączenia z serwerem SCOPIA SMB nie jest niczym ograniczona, także dla osób spoza organizacji, pod warunkiem udostępnienia przez usługodawcę odpowiedniego hasła dostępu do konferencji.

 

Folder producenta: Avaya SCOPIA XT1200

 

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami z firmy Avaya:

Nasze wybrane wdrożenia systemów do wideokonferencji m.in.: