Wideoterminal grupowy SONY PCS-XC1 - wideoterminal bezprzewodowy

Rekomendacja Sony PCS-XC1

Firma SONY powiększyła ofertę swoich systemów wideokonferencyjnych o nowy model HD SONY PCS-XC1, obsługujący rozdzielczość do 1080p z odświeżaniem obrazu nawet 60 klatek na sekundę. Oprócz wysokiej jakości obrazu i dźwięku to zaawansowane, ale proste w obsłudze urządzenie oferuje obsługę sieci bezprzewodowych oraz szereg uniwersalnych narzędzi wspomagających pracę grupową. Dzięki niemu spotkania w ramach organizacji mogą się odbywać z dowolnych miejsc na świecie.

SONY PCS-XC1

Kamera systemu SONY PCS-XC1 wyposażona w przetwornik Exmor CMOS oraz technologię View-DR gwarantuje doskonałe odwzorowanie obrazu - nawet jeśli w kadrze znajduje się okno lub lampa projektora. Działanie technologii View-DR polega na korygowaniu jasności poszczególnych pikseli w celu wydobycia szczegółów z ciemniejszych fragmentów obrazu i uniknięcia prześwietlenia obszarów najjaśniejszych. Zastosowana w urządzeniu kamera obrotowa pozwala na uzyskanie żądanego kąta widzenia oraz zbliżenia.

SONY PCS-XC1

Standardowo system transmituje obraz HD w rozdzielczości HD 720p, odświeżany z szybkością do 60 kl./s. Opcjonalny klucz licencyjny PCSA-RXC1 pozwala na zwiększenie rozdzielczości do 1080p60. W przypadku jednoczesnej transmisji dwóch strumieni wideo zgodnie z H.239, obrazy z kamery oraz z podłączonego komputera transmitowane są w rozdzielczości Full HD (1920 × 1080) z odświeżaniem 30 kl./s. Po zainstalowaniu opcji Full HD system znakomicie odnajduje się w zastosowaniach, gdzie wymagana jest najwyższa dostępna jakość obrazu: w wideokonferencjach związanych z projektowaniem i wzornictwem, w zdalnym nauczaniu i telemedycynie.

 SONY PCS-XC1

Zastosowana w systemie SONY PCS-XC1 technologia optymalizacji audio dostosowuje sposób rejestracji dźwięku do akustyki pomieszczenia i lokalizacji mikrofonu. Technologia ta działa w połączeniu z nową funkcją regulacji zasięgu mikrofonu i zapewnia czysty dźwięk zarówno przy małej, jak i dużej odległości od mikrofonu.

System SONY PCS-XC1 ma formę zintegrowanego urządzenia o wadze 1,8 kg. Dzięki niewielkiej wadze i kompaktowej obudowie jest łatwy w przenoszeniu a małe rozmiary umożliwiają używanie go w dowolnych, nawet najmniejszych pomieszczeniach. Dodatkową mobilność systemu można uzyskać instalując opcję łączności bezprzewodowej PCSA-WXC1. Dzięki niej, po podłączeniu do portu USB modułu Wi-Fi, wideokonferencja staje się możliwa w dowolnym miejscu, gdzie dostępna jest sieć bezprzewodowa .

Inne unikalne cechy wideoterminala SONY PCS-XC1:

  • Strumieniowa transmisja obrazu HD: oglądanie spotkań przy użyciu przeglądarki internetowej na ekranie komputera stacjonarnego lub laptopa,
  • Zapis wideokonferencji HD na nośniku USB,
  • Funkcja adnotacji rysunkowych: możliwość dodawania adnotacji do wideo i prezentacji przy użyciu sprzedawanego oddzielnie tabletu USB z rysikiem,
  • Intuicyjny w użyciu, graficzny interfejs użytkownika: przezroczyste, kaskadowe menu gwarantujące ciągłą widoczność obrazu wideo,
  • Gniazdo Kensington: możliwość zabezpieczenia przed kradzieżą.

 

Rekomendacja Sony PCS-XC1


  Wideokonferencje SONY

Nasze wybrane wdrożenia systemów do wideokonferencji m.in.: