Wideoterminal grupowy SONY PCS-XG80

SONY PCS-XG80 to uniwersalny i prosty w użyciu wideoterminal doskonale nadaje się do obsługi codziennej komunikacji biznesowej oraz do zastosowań zdalnej edukacji. Wraz z tym kompaktowym kodekiem HD PCS-XG80 dostarczana jest kamera Sony HD PTZ wyposażona w technologię BrightFace. Pozwala ona uzyskać wyraźne obrazy nawet podczas filmowania w pomieszczeniach, które zostały zaciemnione w związku z użyciem projektora.

Znakomitej jakości obrazu towarzyszy czysty i pozbawiony efektu pogłosu dźwięk. W ten sposób wszyscy uczestnicy spotkań są doskonale widzialni i słyszalni. Oprócz modułu kodeka HD PCS-XG80 i kamery zestaw zawiera także dwa mikrofony umożliwiające uzyskanie stereofonicznego dźwięku oraz kabel HDMI, który pozwala łatwo połączyć system z monitorem lub telewizorem. SONY PCS-XG80 umożliwia także jednoczesne przesyłanie obrazu wideo w jakości HD oraz wideoku prezentacji z podłączonego komputera PC.

Konfiguracja i eksploatacja systemu są zaskakująco proste. Wybieranie połączeń z listy kontaktów przy użyciu dołączonego do zestawu pilota zdalnego sterowania wymaga tylko jednego naciśnięcia przycisku. Uczestnicy konferencji mogą teraz wraz z płynnym, wyraźnym wideo oraz czystym dźwiękiem odbierać obraz z otwieranych na komputerze prezentacji. Duży wybór opcji układu ekranu pozwala bez trudu dostosować do indywidualnych potrzeb sposób prezentacji obrazu z kamer i danych z komputera. Funkcja przełączania aktywowana głosowo automatycznie wykrywa osobę mówiącą, której wizerunek jest wyświetlany na ekranie jako główny pośród mniejszych obrazów pozostałych uczestników.

Z opcjonalnym oprogramowaniem organizacja konferencji obejmujących wiele lokalizacji przestanie stanowić jakikolwiek problem. Ustawienia konfiguracji modelu SONY PCS-XG80 umożliwiają komunikację z maksymalnie 5 zdalnymi lokalizacjami, przy czym możliwe jest jednoczesne korzystanie z połączeń IP oraz ISDN. Można również połączyć kaskadowo dwa urządzenia, uzyskując w ten sposób zdolność do obsługi dziesięciu lokalizacji.

 

 Wideokonferencje SONY

Nasze wybrane wdrożenia systemów do wideokonferencji m.in.: